Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Budva Turu (Vizesiz) Nasıl rezervasyon yaparım?

Vizesiz

Budva Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Becici
Becici

Becici otel kompleksi ve plajı, Parisli uzmanlar tarafından 1935 yılında Akdeniz’in en güzel plajı olarak ilan edilmiştir. Budva şehrinin güneyinde, 2 kilometre uzaklıktadır. 1950 metre uzunluktaki kumsalı, sakin denizi ve eğlenceli plajlarının bolluğu, Becici bölgesini özellikle ailelerin tatili için ideal bir yer haline getirmiştir. Güney Adriyatik’in en güzel ve en büyük plajlarından biri olarak kabul edilir.

Catholic Church of Saint John
Catholic Church of Saint John

Budva’nın en eski kiliselerinden biridir. Yapı üç kısımdan oluşmaktadır: çan kulesi, kilise ve piskoposluk binası. Tarih içerisinde mimari değişiklikler yaşayan Church of St John the Baptist içerisinde şehrin tarihini gösteren figür ve resimler de görülebilir.

Church of St Sabas the Sanctified
Church of St Sabas the Sanctified

Budva gezilecek yerler listesinde yer alan eski kiliselerin en yenisidir. 1804 yılında inşa edilen kilisenin önünde ünlü yazar ve politikacı Stjepan Mitrov Ljubisa’nın mezarı bulunmaktadır. Kilisenin mimarisinde Church of the Assumption’dan esinlenilen noktalar bulunmaktadır.

Dans Eden Kız Heykeli
Dans Eden Kız Heykeli

Budva’nın en çok fotoğraflanan noktalarından biridir. Bir efsaneye göre Budva’da boğulan bir kızın heykeli olduğu söylenmektedir. Kimilerine göreyse sadece sıradan bir heykeldir. Old Town manzarası ile fotoğraflanası ve görülesi bir heykeldir. Heykele dokunmanın uğur getireceği yolunda söylentiler de vardır.

Hisar (The Citadel)
Hisar (The Citadel)

Budva’nın en yüksek noktasında bulunmaktadır. Yüzyıllar içerisinde genişletilip değiştirilen hisar günümüzde görsel önemini korumaktadır. 1836’da inşa edilmiştir. Giriş ücreti 2 Euro’dur.

Jaz Plajı
Jaz Plajı

Budva plajlarından en büyüklerinden biridir. Bin 200 metre uzunluğundaki Jaz Plajı, Budva’nın 2 bin 500 metre kuzeyinde yer almaktadır. Jaz Plajı’nda kumsal kısmı da deniz de kumludur. Ayrıca bu plaj 2000 tane yer seçeneği ile kampçıların da uğrak yeridir. 

Kale Kosmac
Kale Kosmac

Budva’ya gelen her turistin mutlaka çıktığı bu kale oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Kale, Budva şehri çevresinde Brajici köyü yakınlarındadır. 800 metre yüksekliktedir. 1841-1850 yılları arasında yapılmıştır. Avusturya-Macaristan ve Karadağ arasındaki sınırı oluşturur ve eskiden Avusturya kalesi olarak bilinir. Günümüzde ise Karadağ’ı ziyaret eden bütün turistler tarafından ziyaret edilir.

Mogren Plajı
Mogren Plajı

Birbirine kısa bir tünelle bağlanan iki plajdan oluşur ve toplam uzunluk 350 metredir. Old Town bölgesinden buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Plaj olağanüstü güneş ışığı ve güney rüzgarına maruz kalmaktadır. Plajda St Anton adına adanmış bir kilise kalıntıları vardır. Çünkü efsaneye göre, korsanlar tarafından batırılan bir İspanyol Kalyonundan kurtulan bir denizci, plaja çıktığında, kurtulması anısına bu kiliseyi yapmıştır. 13 Haziran günü, burada ayin düzenlenmektedir. Kilise çok küçük olduğundan, ayin sahilde düzenlenir.

Old Town
Old Town

Budva’nın sembollerinden biri olan Old Town, aslında bir ada üstüne kurulur ve zamanla bir kanal oluşarak yarımada halini almıştır. Araştırmalara göre Old Town 2500 yıllık bir yerdir ve Adriyatik Denizi kenarındaki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Old Town’u çevreleyen duvarların büyük bir kısmı hala görülebilir ve turistik hale gelmiştir. 1667 ve 1979 yıllarında meydana gelen depremlerden etkilenmiştir. Fakat sonrasında günümüzdeki haline kavuşturulmuştur. Günümüzde Old Town dar sokakları, meydanları, Orta Çağ’dan kalma duvar ve kuleleri ile bir labirent görünümü sunmaktadır. Budva gezilecek yerler listesindeki hemen hemen tüm önemli yapılar burada yer almaktadır. Günümüzde birçok binanın giriş katı sanat galerisi, kafe, butik ya da mağazaya dönüştürülmüştür.

Petrovac
Petrovac

Deniz kenarında yer alan bir kasabadır. Budva ve Bar arasında yer alan Petrovac 600 metrelik kumlu bir sahile sahiptir ve popüler turistik bir yerdir. Petrovac’dan ilk olarak 18. – 19. yüzyılda bahsedilmiştir. Bu güzel yerleşim yeri çam ormanları ile çevrilidir. Bir zamanlar öncelikli geçim kaynağı balıkçılık olan Petrovac’da günümüzde gelir kaynağı turizm, çam ve zeytin işlemeciliğidir.

Santa Maria In Punta
Santa Maria In Punta

Yaklaşık 1200 yıl önce inşa edilmiş bir kilisedir. Bir efsaneye göre İspanyol denizcilerin Hz. Meryem heykeli bırakıp mum yaktıkları noktaya inşa edilmiştir. Budva’daki en eski kilise olan Church of St Mary of Punta bölgedeki en eski Roma dönemi öncesi yapılarındandır.

Sveti Stefan
Sveti Stefan

Budva’da yer alan bir ada köyüdür. Günümüzde yazlık yeri olması ile tanınmaktadır. Ana karaya bir hat ile bağlıdır. Bu nedenle 15. yüzyılda savunma amaçlı kullanıldığı olmuştur. O dönemde saklanma ve silahları ateşleme noktası olarak kullanılmıştır. Bu dönemde Türklere karşı kazanılan bir zafer sonucunda günümüzdeki haline gelmeye başlamıştır. Fakat o dönem birçok kez korsanlar ve Osmanlıların saldırılarına maruz kalmıştır. Bir balıkçı köyü olarak kullanılan Sveti Stefan birkaç kez baştan inşa edilmiştir. Adanın iç kısımlarına gidildikçe dar ve ilgi çekebilecek sokaklar görülebilir. Ayrıca küçük meydanlar, üç tane kilise ve apartmandan dönüştürülen oteller de mevcuttur.  Stefi Stefan günümüzde yazın ikamet edecek temiz ve egzotik bir yer arayanların uğrak yeridir. 19. yüzyılda 400 kadar kişinin ikamet ettiği ada zamanla değişime uğramıştır. Özellikle 1940’lardan sonra adayı turistik hale getirmek hedeflenmiştir. Böylece Sveti Stefan için yeni bir dönem başlamıştır. 20. yüzyılda altın günlerine ulaşmıştır. Bu kadar popüler olan Stevi Stefan 1972 yılında dünyanın en özgün turistik yeri olması nedeniyle ödüle layık görülmüştür. Ne Yapılır? • 15.yüzyıldda inşa edilen surlarla kaplı Old Town (Eski Şehir) tarihi dar sokakları, kuleleri ve anıtlarıyla açık hava müzesini andırıyor. Akdeniz kültür ve mimari izlerini taşıyan eski şehri keşfedin
 • Deniz kıyısında yer alan ve manzarasıyla ilgi çeken Budva Katedrali, Saint John Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi ve Saint Sava Kilisesi’ni mutlaka ziyaret edin
 • Budva Rivierası'nın en büyük kumsallarından biri olan Jaz, Slovenska Plaza, 3 eşsiz plaja sahip Saint Nikola Adası, Sveti Stefan Adası'na 500 metre uzaklıktaki Queen's Beach başta olmak üzere tüm plajlarında deniz keyfini çıkarın
 • Budva’nın en çok ilgi gören yerlerinden biri olan Dans Eden Kız Heykeli’nin önünde sizin de bir fotoğrafınız olsun
 • Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri’nde Budva’nın tarihini yakından inceleyin
 • Yürüyüş, yemek ve yüzme gibi aktivite seçenekleri sunan Marina’ya mutlaka vakit ayırın
 • Old Town ve çevresinde bulunan yerel restoran ve kafelerde Balkan mutfağından lezzetler tadın
 • Sanat, felsefe, hayat gibi konularda tartışmaların yapıldığı ruhani bir yer olan Open Art Studio’yu ziyaret etmeyi unutmayın
 • Budva’nın en yüksek noktasında bulunan Hisar’a çıkarak bu tarihi kentin muhteşem manzarasını bir de tepeden görün
 • Budva’nın hareketli gece hayatına dalın ve sabahın ilk saatlerine kadar eğleninNe Alınır?Budva’nın turistik bir mekân olması dolayısıyla şehir merkezinde hediyelik eşya alabileceğiniz çok sayıda dükkân mevcuttur. Ayrıca Old Town içerisinde bulunan butiklerden özel tasarım ayakkabı ve kıyafet de bulabilirsiniz. Ancak şehir merkezindeki fiyatlara göre çok daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebilir. Kentte yer alan Flea Market, şehrin merkezinden biraz uzakta yer almasına ve eski şehir kısımlarında yer almasına rağmen oldukça popüler bir alışveriş mekândır. Flea Market en çok porselen eşya ve tarihi bozuk paraların bulunduğu bir yerdir. Bu kente uğradığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken ve seramik ya da porselenlerinden almanız gereken bir yerdir. Ufak tefek süs eşyaları, pek çok farklı hediyelik eşyalar ve daha farklı tasarımlara sahip olan eski eşyaları da bulmanız mümkün. Yine Budva’da yer alan ve pek çok müşterisi olan diğer meşhur yer ise Tq Plaza’dır. Burası, adından da anlaşıldığı üzere büyük bir plaza yani alışveriş merkezidir. Enerjik, modern ve olağanüstü bir görünüme sahiptir. Çok fazla kafe ve restoran içermektedir. Mağazaları da gayet makul fiyatlarla müşterilerini beklemektedir.Ne Yenir?Turistik bir bölge olması nedeniyle Budva, sadece Balkan mutfağından lezzetler sunan restoranları değil, çok sayıda farklı ülkeye ait restoranlara da ev sahipliği yapmaktadır. Çin yemeğinden, deniz ürünlerine oldukça geniş bir yelpazede yemek önerisi sunan Budva’da yerel olarak Akdeniz mutfağının karakteristik özelliklerini taşıyan yemekleri de tadabilirsiniz. Kurutulmuş dana eti ile yapılan kastradina ve bir çeşit pide olan pogaeayı denemenizi öneriyoruz. Gün içinde atıştırmalık bir şeyler yemek isterseniz dilim pizza ve krep satan çok sayıda mekân hizmet veriyor Budva’da. Elbette ki Karadağ’ın nefis şaraplarını da yemeklerinizde bolca tadabilirsiniz. Daha çok sahil şeridinde ve liman kısmında yer alan restoranlar oldukça lezzetli deniz ürünleri sunuyor. Budva’da en çok beğenilen restoranlar ise şunlar:

Mozart ­Restoran: Old Town’ın hemen dışında yer alan kafe en çok Karadağ usulü yapılmış kahvesi ve lezzetli kekleri ile beğeni toplayan ve çok sayıda ödülün de sahibi olan bir mekândır.

Porto: Oldukça geniş olan menüsü ile dikkat çeken restoran deniz ürünleri ile ön planda yer alan bir restorandır, merkeze oldukça yakın olan konumu ile ulaşımı oldukça rahattır.

Jadran: Daha çok Akdeniz yemekleri ve deniz ürünleri dikkat çekmektedir.

Zeleni Gaj: Küçük ve oldukça şirin bir işletme lan Zeleni Gaj, yöresel tatları denemek için güzel bir seçenek.

Shanghai Chinese Restaurant: Olur da Budva’da canınız Çin yemeği yemek isterse ilk tercihiniz bu restoran olmalıdır.

Balkan: 35 yıllık tarihi ile oldukça köklü bir işletme olan Balkan yöresel yemeklerin yanı sıra uluslararası tatlarda da iddialı.Ne Zaman Gidilir?Sıcak ve ılıman bir iklimi olan Budva’da en çok yağış kış aylarında düşmektedir. Şehirde kışlar ılık ve yazlar sıcak ve kurak geçer. Temmuz ayında sıcaklık 30 derecelerin üstüne çıkar. Ocak ayında ise sıcaklık 2 derece civarındadır. Mayıs ve Ekim ayları arasında deniz suyu sıcaklığı ortalama 18 derecedir. Yüzme sezonu 10 Mayıs tarihinde başlar ve 8 Kasım tarihine kadar 182 gün devam eder. Yaz turizmi ile öne çıkan şehre Haziran­-Eylül döneminde gitmek en uygun zaman olmasına karşın Budva, kışın da ayrı bir güzelliğe bürünüyor.Eğlence ve Gece HayatıBudva nefes kesen tarihi ve sahillerinin yanı sıra hareketli geceleri ile de oldukça ün yapmış bir şehirdir. Yazlık bir mekân olduğu için kentte Uluslararası DJ’lerin pop, rock, tekno ve house tarzı müzik yaptıkları birçok kulüp, bar ve disko var. Budva’da gece hayatı konusunda popüler olan mekânlar şu şekilde:

Top Hill: Budva’nın en popüler mekânlarından biri olan Top Hill, hoş, eğlenceli, uygun fiyatların yer aldığı sevimli bir diskodur. Bar ve disko tarzlarının birleşiminden oluşan bu mekânda oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz.

La Roca: Kentte yer alan diğer meşhur club ise La Roca’dır. Müziğin harika bir ortam oluşturduğu ve tasarımıyla müşterilerini en çok etkileyen yerlerden birisidir. Harika bir gece geçirebileceğiniz, atmosferin çok sıcak ve samimi olduğu La Roca’da fiyatlar ise oldukça makuldür.

Raffaello: Budva’nın en kaliteli mekanları arasında yer alan Raffaello, sınırsız eğlence sunmasının yanı sıra kentin tarih kokusunu derinliklerde hissetmenizi sağlıyor. Burası, içki fiyatları da oldukça makul durumdadır.Festival ve EtkinlikTarihi dokusu ile her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Budva’da yıl içinde birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Budva’da yıl boyunca düzenlenen etkinlikler şu şekilde:

 • Mart: Turist Pazarı
 • Nisan: Bahar Maskeli Balosu Karadağ
 • Nisan: Hediyelik Eşya Fuarı
 • Mayıs: Budva Karnavalı
 • Haziran: Budva Müzik Festivali
 • Haziran: Uluslararası Dans Festivali
 • Temmuz: Budva Gecesi
 • Ağustos: Tiyatro Festivali
 • Eylül: Karadağ Tenis Turnuvası
 • Eylül: Bilgi Festivali Balıkçılık Festivali (Days of Sirun)
 • Aralık: Yeni Yıl Partisi

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 19 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
  6 Taksit
Peşin Fiyatına 3+2 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
  6 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 6’dan fazla taksit yapılamamaktadır.