Lütfen bekleyiniz...

Lütfen bekleyiniz...

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Hindistan Altın Üçgen Turu

 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web
 • Cafe Tur / Web

Yeni Delhi Gezi Rehberi

Önemli Yerler

Akshardham Tapınağı
Akshardham Tapınağı

2005 tarihinde halk için açılan, ülkenin en büyük Hindu tapınağıdır.

Gandi Anıtı
Gandi Anıtı

Mahatma Gandhi öldükten sonra yakıldığı mozoledir.

Hindistan Kapısı
Hindistan Kapısı

1.Dünya Savaşı'nı simgeleyen bir Hindistan savaş anıtıdır.

Hümayun Türbesi
Hümayun Türbesi

Babür İmparatoru Hümayun’un ölümünden 9 yıl sonra, Babür İmparatorluğu’nun 2.hükümdarı olan Hümayun’un eşi Bega Begüm’ün (Hacı Begüm) talimatıyla 1565 yılında inşasına başlanıp, 1972 yılında tamamlanmış türbedir. 1993 yılında da Unesco Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Hindistan'da yapılan ilk bahçeli türbedir.

Kızıl Kale
Kızıl Kale

Yeni Delhi’nin en ünlü simgelerinden birisidir. Babür İmparatoru Şah Cihan’ın kraliyet sarayıdır. 1638 ile 1648 yılları arasında inşa edilmiş bu kızıl kumtaşı kale, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alır.

Lodi Garden
Lodi Garden

15.yüzyıl sonlarına doğru inşa edilen binanın etrafındaki parktır.

Lotus Tapınağı
Lotus Tapınağı

1986 yılında tamamlanan bu tapınak Bahai inancına mensup kişiler için kutsal bir mekandır ve tüm dinden insanların ziyaretine de açıktır.

Qutub Kompleksi
Qutub Kompleksi

1193 yılında tamamlanan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan bu minare, dünyanın en yüksek kulesi olarak bilinir.

Yeni Delhi Şehir Merkezi
Yeni Delhi Şehir Merkezi

Eğer Avrupa’yı birkaç defa ziyaret ettiyseniz, ve içinizde çok daha uzaklara gidip yeni hayatlar keşfetme dürtüsü yeşermeye başladıysa, Uzak Doğu’nun Hintli metropolü Yeni Delhi tam size göre. Şehrin mistik kökleri ile modern dünyanın rengarenk yapraklarının kendine has uyumu içinde Yeni Delhi, balta girmemiş bir orman gibi sürprizlerle dolu.Nereye Gidilir? • Kırmızı Kale
 • Masjid-i Jahān-Numā (Jama Mescidi)
 • Kutub Mimar
 • Rashtrapati Bhavan
 • Lotus (Bahai) Tapınağı
 • Raj Ghat (Matahma Gandi’nin yakıldığı yer)
 • Delhi Ticaret Merkezi
 • Palika Bazaar
 • Jain Tapınağı
 • Hare Krishna Tapınağı
 • İndira Gandi Müzesi
Beyaz mozaiklerle inşa edilmiş ve Unesco’nun Dünya Mirası listesinde de bulunan Tac Mahal ile adını duyurmuş olan Agra, tarihin ünlü medeniyetlerinden Babür İmparatorluğu’na da uzun süre başkentlik etmiştir. Sokaklarının karmaşası, uğultusu ve kalabalığı ile size bildiğiniz şehirleri unutturacak ve tüm bu hareketliliğe rağmen unutamayacağınız kentlerden biri olacak olan Agra’nın sokaklarında rikşalar ile gezebilir, Fatehpur Sikri’deki geleneksel dansları izleyebilir ya da yoga-meditasyon merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.Ne Yapılır? • Tarihi Delhi Pazarı ve Rajghatta’da alışverişe çıkın.
 • Puri ve Pakora gibi yerel yemekleri tadın.
 • Bin bir çeşit ve farklı baharatlardan mutlaka satın alın.
 • Hint Mutfağı’na özgü bir içecek olan Lassi’yi deneyin.
 • Delhi yemek turlarından birine katılın.
 • Hint kumaşından yapılmış ve Sari adı verilen giysilerden satın alın.
 • Yerel bir ulaşım aracı olan Rikşalara binin.
 • Vejeteryan Körisi isimli yemeği tadın.
 • Fil sırtında gezinti yapın.
 • Ras Malai tatlısını deneyin.
 • Ayurveda merkezlerinde bin bir çeşit vücut yağıyla yapılan Ayurvedic masajını yaptırın.Ne Alınır?Hindistan’ın birbirinden farklı ve benzersiz üç kentinde de yerel üretim ve zanaatlara göre çok çeşitli ürünler satılmaktadır. Haftanın farklı günlerinde kurulan sokak pazarları, dükkânları ve alışveriş merkezleri ile Delhi, Jaipur ve Agra’da uygun fiyata sonsuz alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz. Bu şehirlerden Hindistan’ın renkli yerel giysileri olan Sari, Kuta ve Sharwani ya da ipek dokuma kumaşlardan alabilirsiniz. Bunun yanında bir zamanlar Delhi ve Agra’yı birbirine bağlayan yolun baharat ticareti ile ünlü olması ülkede satılan baharatların çeşitliliği ve kalitesini Hindistan’da alışveriş denildiğinde satın almak için akla gelen ilk ürünlerdendir.  Baharatların dışında dokuma kilimler, heykeller, tütsüler, oyayla yapılmış yatak örtüleri, el oyması ürünler, küpe, kolye, bilezik gibi takılar ülkede çok meşhurdur. Süslü olmaya özen gösteren Hindistan kadınlarının yerel aksesuarlarından satın alabilir ve hatta pazarlarda Hint kınasıyla dövme yapan kadınlara tatilinizin anısı olarak ellerinize ya da ayaklarınıza güzel birer dövme yaptırtabilirsiniz. Delhi’deki Dilli Haat, Rajghatta; Jaipur’da Anokhi, Kripal Kumbh ve Agra’daki Sadar Bazaar, Taj Mahal civarı ve Kinari Bazaar alışveriş için en uygun mekânlardır.

Buzzaria
Delhi’de yeni açılan ve Mumbai kökenli bir marka olan Buzzaria’da, Hindistan’a ait etnik giysi, kaftan, çanta, Bollywood t-shirtleri ve şemsiyeye kadar çok farklı ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca mağaza içinde sivil toplum örgütlerine ve otistik çocuklara yardım amaçlı ahşap dekoratif ürünler ya da Hindistan cevizinden yapılmış doğa dostu eşyalardan satın alabilirsiniz.
Adres: F-343, Bhram House, Old MB Road, 110030, New Delhi, Delhi
Tel: +91 11 4579 3261

People Tree
Delhi’nin popüler alışveriş mekânlarından olan People Tree, giyim, aksesuar ve mücevher alışverişi yanında kitapçı bölümü de bulunmaktadır. Özel tasarım ürünler satan People Tree bir mağaza olması dışında insanların sosyalleşmek ve ürünleri incelerken sohbet etmek için de tercih ettiği bir yerdir.
Adres: 8 Regal Building, Parliament Street, New Delhi 110 001
Tel: +91(0)11 233 406 99Ne Yenir?Hint Mutfağı, Kuzey ve Güney Hindistan Mutfağı olmak üzere benzersiz bir dünyadır. Her kentinden kasabasına ve köyüne kadar baharatın, çayın, Naan adı verilen ekmeklerin cenneti. İnek Hindistan’da kutsal sayıldığı için kırmızı etten ziyade vejetaryen yemekler bulabileceğiniz ülkede köriyle hazırlanan tavuklar ve Samosa adı verilen börekler çok meşhurdur. İçecek olarak en çok tüketilen şey çay daha doğrusu çayın her türlüsüdür. Chai adı verilen ve muhtemelen İngiliz Koloni döneminden kalan bir alışkanlık olarak çay ülkede sütle içiliyor ve buna Chai adı veriliyor. Yemek ve içecek konusunda hijyen kurallarına dikkat etmenizde fayda vardır. Suları mutlaka marketlerden şişelenmiş bir şekilde alın ve mecbur kalmadıkça sokak satıcılarından yemek yememeye özen gösterin. Hindistan hijyen konusunda biraz eksiklikleri olan bir ülke olsa da özellikle yerel halkın yemek yediği restoranları tercih ettiğiniz takdirde benzersiz lezzetlerle tanışabilirsiniz.

Boombox Café
Hindistan’ın sokakta yemek kültürünü grafiti ve sokak sanatıyla birleştirmek amacıyla kurulan Boombox Café’de çeşitli dünya mutfaklarından atıştırmalık menüler bulabilirsiniz. Nasi goreng, Lübnan usulü sarımsaklı tavuk ve jambonlu sandviçlerini deneyebilirsiniz.
Adres: F43, Inner Circle, Connaught Place, Yeni Delhi
Tel: +91 999 986 63 60

Moti Mahal Restaurant
Ağırlıklı olarak Kuzey Hint Mutfağı’ndan menüler sunan Moti Mahal Hindistan’da birçok şubesi bulunan ve uygun fiyatlarıyla bilinen bir restoran zinciridir. Daal makhni, tereyağlı tavuk ve Kalmi kebabı restoranın öne çıkan lezzetlerindendir.
Adres: 3703, Netaji Subhash Marg, Daryaganj, Yeni Delhi
Tel: +91 11 2327 3661Ne Zaman Gidilir?Yeni Delhi’de geçirilecek bir tatil için en uygun zaman aralığı, hava sıcaklıklarının 20 ile 25 derece arasında seyrettiği ekim-mart ayları arasındaki dönem. Tatilinizi ekim ve kasım aylarında yapılan festivallere denk getirerek, Hint kültürüyle daha yakından tanışmanız ve benzersiz bir tatil geçirmeniz mümkün.Eğlence ve Gece HayatıHindistan’da gece hayatı her şehre ya da bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Dini inanışların ve etnik grupların çok farklı oluşu eğlence kültürünü de şekillendiren unsurlardan biri olmuştur. Delhi’de batı tarzı eğlence anlayışına pek rastlanmazken Jaipur çok daha renkli ve farklı alternatifler bulabileceğiniz bir yerdir. Delhi’de içki kültürü de pek bulunmadığından gece hayatı otellerin bünyesinde hizmet veren bar ve kulüplerde yoğunlaşmıştır ve genellikle bu mekânlarda kıyafet zorunluluğuna özen gösterilmektedir. Bunun yanında Delhi’de geleneksel Hint danslarının gösterilerinden oluşan programlar oldukça popülerdir. Shri Ram Center ve Epicentre gibi kültür merkezlerinde bu programları rahatlıkla izleyebilirsiniz. Agra’da ise birçok bar, gece kulübü ya da disko bulunmasına rağmen ay ışığının aydınlattığı Tac Mahal’de eğlenmek klasikleşmiştir.

India International Centre
Klasik Hint Müziği ve Sitar dinletilerinin yanında geleneksel giysiler içinde sunulan Hint danslarını izleyebileceğiniz India International Centre’da bu etkinliklerin yanında film gösterileri ve eğer varsa festival programlarına da katılabilirsiniz.
Adres: 40, Max Mueller Marg, 110003, Delhi
Tel: (011) 2461 94 31

1911 Bar
20. yüzyıl mimarisini yansıtan ve şık ahşap dekorasyonu ile Delhi'nin gözde mekânlarından olan 1911 Bar'da Dünya Mutfağı'nın lezzetli örneklerini bulabilirsiniz. 500 çeşit içki bulunan barıyla ismini duyuran mekânda güzel bir gece geçirebilirsiniz.
Adres: The Imperial, Janpath, Yeni Delhi
Tel: +44 203 519 27 00Festival ve EtkinlikHindistan’daki etnik farklılıklar ve dini inanışlar dini bayramlara ve geleneksel festivallere verilen önemi arttırmış ve neredeyse yılın her döneminde sokak festivallerinden tapınaklardaki ritüellere ve fil festivallerine kadar çok çeşitli eğlencelerle Hint kültürünü zenginleştirmiştir. 

Dwali (Işık) Festivali
Hint takvimi olan Vedik’e göre yeni bir yılın başlangıcının kutlandığı Dwali Festivali’nin günü her yıl Ekim ya da Kasım ayı içerisinde bir güne denk gelmektedir. Binlerce mumun yakıldığı, ışıklı fenerlerin gökyüzüne uçurulduğu bu bayram Hindistan’ın hemen her kentinde beş gün boyunca kutlanmaktadır.

Dussehra Festivali
Vijaya Dashmi Bayramı olarak da bilinen bu festival Hindu inanışına göre Rama’nın kötü kral Ravana’yı öldürüşünü kutlamak amacıyla düzenlenmektedir.  Batı takvimine göre Eylül ya da Ekim ayı içerisinde bir güne denk gelen festival tarihi her yıl değişmektedir.

Holi Festivali
Hint inanışına göre iyiliğin kötülüğe karşı zaferinin kutlandığı ve renklerin festivali olarak da bilinen Holi Festivali mart ayının ilk dolunayında kutlanıyor. Rengârenk Hint boyaları ile vucutlarını boyayan Hintliler böylece baharın gelişini de kutlamış oluyorlar.

Jaipur Fil Festivali
Rajastan Bölgesi’nin develerinin yanında bir sembol haline gelmiş olan fillerinin Hint boyasıyla boyandığı ve sokakların bir renk cümbüşüne döndüğü bu festival her yıl Holi Festivali’nin Jaipur’daki bir yansıması olarak kutlanmaktadır. Birbirinden güzel desenlerle bezenmiş fillerin geçitlerinin ardından akşam havai fişek gösterileri yapılmaktadır.

Uluslararası Mango Festivali
1987 yılından bu yana Delhi’de düzenlenen bu festivalde 500’den fazla mango çeşidi sergilenmekte ve ülkenin ünlü şeflerinin katılımıyla mangodan ile benzersiz lezzetler hazırlanmaktadır. Festival genellikle yaz aylarının başlarında ürün hasadından sonra düzenlenmektedir.Agra Gezi Rehberi

Nereye Gidilir? • Taj Mahal
 • Agra Kalesi
 • Fatehpur Sikri
 • Bulend Darwaza Kapısı
 • Sikandra (Büyük Ekber’in Türbesi)
 • Soami Bagh
 • İtmad ud DaulahNe Alınır?Mughal Carpet 
Agra’nın en kaliteli kilim ve halılarını üreten Mughal Carpet Company’nin ürünlerini bulabileceğiniz bu mağazada yerel motiflerin işlendiği seccadeler de bulabilirsiniz. Güleryüzlü personelleri ile sıkı bir pazarlık yaparak iyi bir alışveriş yapabilirsiniz.
Adres: 198, Fatehabad Road, Near Hotel Ganga Ratan,Agra-282001 
Tel: +91 0 983 730 39 30Ne Yenir?The Silk Route Restaurant
Agra’nın en şık ve popüler restoranlarından olan The Silk Route’da, oryantal Mughlai yemekleri bulabilirsiniz. Geleneksel kıyafetler içinde hizmet veren personeli ve zevkli dekorasyonu da hoşunuza gidecektir.
Adres: Hotel Howard Park Plaza karşısı, 18-A/7-B, Fatehabad Yolu, Agra 282001.Eğlence ve Gece HayatıDJ Anshul's Lounge
Agra'da bir vaha olarak adlandırılan Dj Anshul'da lazer ışıkları ve modern müzik eşliğinde dans edebilirsiniz. Giriş ücreti ile bir içkinin ücretsizdir.
Adres: No. 9 & 10, Upper Ground Floor, TDI Mall, Fatehabad Road, Agra-282001
Tel: +91 975 65 213 32

Maikhana
Hotel Mughal Sheraton'un bünyesinde hizmet veren Maikhana, şehrin en popüler eğlence mekânlarındandır. Canlı atmosferi, geniş kokteyl, içki menüsü ve lezzetli atıştırmalıkları ile gece hayatını severleri tatmin edecektir.
Adres: ITC Mughal, Fatehabad Road, Taj Ganj, Agra-282001
Tel: +91 562 233 17 00Jaipur Gezi Rehberi

Nereye Gidilir? • Hawa Mahal
 • Jantar Mantar Rasathanesi
 • Amber Kalesi
 • Jai Mahal Sarayı (Göldeki Saray)
 • Mihrace Sarayı MüzesiNe Alınır?Himalaya Herbals
Yetmiş yıldan fazladır Ayurvedic masajında kullanılan bitki özlü yağları üreten Himayala’da masaj yağlarının yanında tütsüler ve farklı kozmetik ürünleri bulabilirsiniz.
Adres: 57, Goodluck Mansion, Paanch Batti, MI Road, Jaipur
Tel: 236 44 95 Ne Yenir?Handi Restaurant
Jaipur’un köklü restoranlarından olan Handi’de barbekü menüleri ve Mughlai Mutfağı’ndan örnekler tadabilirsiniz. Bunun yanında tropik meyvelerden yapılmış kokteyller ve dondurmalar da deneyebileceğiniz lezzetlerdendir. 
Adres: Maya Mansion, Merkez Posta Ofisi karşısı, Ml Road, Jaipur- 302001
Tel: +91 141 237 22 75

Trattoria
Amber Kulesi’nin arkasında bulunan Trattoria’da, odun ateşinde pişmiş lezzetli pizzalar ve farklı soslarla hazırlanan İtalyan makarnalar tadabilirsiniz. Vejetaryenler için de özel menüler bulunan restoranın geniş bir salata barı bulunmaktadır.
Adres: 9,Khandela House, Behind Amber Tower Sansar Chandra Road, Jaipur-302001
Tel: +91 141 237 80 09Eğlence ve Gece HayatıDejavu- The Disc&Lounge
Neon ışıklarla aydınlatılmış dans pistinde Dj müzikleri eşliğinde dans edebilir ya da bar kısmındaki koltuklara uzanarak içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Haftanın bazı günleri özel partilere de ev sahipliği yapan Dejavu- The Disc & Lounge'da eğlenceli barmen gösterilerini de izleyebilirsiniz.
Adres: A2 Corporate Tower, Near Jawahar Circle, Malviya Nagar, Jaipur
Tel: 91 660 430 00

Angara Nightclub
Jaipur’un en büyük dans pistine sahip gece kulübü olan Angara’da diskotek bölümünün yanında Vintage Car Restaurant&Bar bölümü bulunmaktadır. 200 kişilik dans pistinde dilediğinizce dans edebilir ya da bar bölümünde bir şeyler içerek sohbet edebilirsiniz.
Adres: F-23-D, Malviya Indl. Area, Jaipur - 17
Tel: 91-141-2751465

Memnuniyetiniz için çalışıyoruz

2000 yılından beri, 20 yıllık birikimimizle,
başarının koşulsuz basamağının müşteri
memnuniyetini ve güvenini sağlamak
olduğunun bilincinde bir turizm şirketi
olarak, tüm ekibimizle, tatillerini bize
emanet eden dünya gezginlerinin
memnuniyeti için çalışıyoruz.

Güveninizi önemsiyoruz

Tercihlerinizi hayallerinize göre
belirlemenizde yardımcı olmak ve en
doğru seçimleri yapabilmeniz adına
seyahat danışmanınız olarak, vaat
ettiğimiz hizmeti doğru anlatabilmek
ve tam karşılığını verebilmek için
çalışıyoruz.

En fazla tur alternatifini biz sunuyoruz

440’dan fazla tatil destinasyonuna 2 ila 14
gece alternatifiyle, en gözde tatil
destinasyonlardan en ücra köşedeki
destinasyonlara kadar, Türkiye’nin en geniş
tur alternatifini sunan turizm şirketiyiz.

Teknolojide öncüyüz

Türkiye’de teknolojik yatırımlarımızla ve
inovasyonlarımızla turizm sektörünün
öncüsüyüz. 2 ila 14 gece alternatifiyle
1750’nin üzerinde her gün kesin hareketli
turlarımızda, havayolu ve otellerle
doğrudan sistem entegrasyonumuz
sayesinde istediğiniz oteli ve istediğiniz
havayolu şirketini seçerek hangi hizmeti
alacağınıza siz karar verebilirsiniz.
Yapıkredi World Peşin Fiyatına 3 Taksit
CardFinans Peşin Fiyatına 3 Taksit
Garanti Bonus   3 Taksit
Advantage Peşin Fiyatına 3 Taksit
Maximum   3 Taksit
Axess Peşin Fiyatına 2+1 Taksit
BDDK yönetmeliğine göre yurt dışı seyahat harcamalarında 3’den fazla taksit yapılamamaktadır.